Ochrona Środowiska

Tworzywa sztuczne mają przyjazny dla środowiska profil. Są wszechstronne, mają niską wagę i ślad węglowy. Pomagają zapobiegać marnowaniu się żywności wspierając produkcję żywności organicznej oraz wydłużając okres przydatności do spożycia, pozwalając nam odwiedzać supermarket nieczęsto, jednocześnie mogąc skorzystać z dużego wyboru produktów. Tworzywa sztuczne poddają się również bardzo dobrze recyklingowi.

RPC Bebo pomaga dostarczać swoim klientom ekologiczne rozwiązania, takie jak niewielka waga opakowania, włączenie materiału recyklingowanego, zastosowanie technologii barierowej w celu zapobiegania marnowania żywności.

Jednocześnie pracujemy nad zmniejszeniem wpływu na środowisko poprzez nasze działania produkcyjne i łańcuchy dostaw. RPC jest aktywne w grupowym przedsięwzięciu ochrony środowiska Sustainability Matters w celu promocji i zachęcania do najlepszych praktyk we wszystkich działaniach.

RPC Bebo jest zaangażowane we wdrażanie działań na rzecz ochrony środowiska w naszą całościową strategię biznesową oraz w pomaganie klientom osiągania ich własnych celów środowiskowych. Od początku istnienia rozwijamy innowacyjne rozwiązania dla opakowań, które nie obciążają środowiska i dzielimy się rezultatami z naszymi klientami oraz dostawcami.

 Niektóre z naszych dotychczasowych osiągnięć to:
 

Ciągłe zmniejszanie wagi opakowań – nasze wiodące na rynku miseczki do owoców i opakowania do margaryn są teraz o 20% lżejsze, niż kilka lat temu.

Rozwój opakowań barierowych pozwalających na wydłużony czas do spożycia produktu w temperaturze pokojowej oraz na ochronę wzbogaconych produktów, co pozwala na minimalizację problemu marnotrawienia żywności.

Rozwój Eco Pack. Poprzez zoptymalizowany design produktu ilość opakowań na wysyłkę została zwiększona, aby zminimalizować emisję CO2 pochodzącą z transportu.

Równocześnie szukamy sposobów dalszej redukcji wpływu naszej produkcji na środowisko poprzez lepsze wydajności oraz zmniejszenie zużycia elektryczności i wody.

zobacz nasz film na temat recyklingu:

Play Video

cykl życia opakowań plastikowych

Broszura Środowiskowa

Broszura Środowiskowa


Pobierz

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach