Bariera

Coraz większa konkurencja na półkach i w lodówkach sklepowych oznacza zwiększone zapotrzebowanie na opakowania do żywności zapewniające długi okres trwałości w temperaturach otoczenia.

Dysponując szeroką gamą materiałów, RPC Bebo jest idealnym partnerem, jeśli szukacie Państwo rozwiązań dla opakowań barierowych. Mamy wieloletnie doświadczenie z wielowarstwowymi opakowaniami z tworzyw sztucznych, które zapewniają produktom spożywczym ochronę, świeżość oraz identyfikację marki, czyli to na czym Państwu zależy.

Nasze opakowania barierowe nie tylko chronią żywność przed dostępem tlenu, są też odpowiednio wytrzymałe na napełnianie gorącym produktem, pasteryzację, sterylizację oraz napełnianie aseptyczne.

Tworzywa sztuczne sprawdzają się pod względem estetycznym, funkcjonalnym, różnorodnością wzornictwa i kolorystyki, mają niewielką wagę oraz są odporne na zniszczenie. Możemy zatem spełnić różne wymagania producentów, sprzedawców i konsumentów oraz opracować idealne opakowanie dla ich potrzeb.

Nasze standardowe oraz robione na zamówienie wzory jak również szeroki wachlarz możliwości dekoracyjnych pomogą zmaksymalizować pozytywny odbiór Państwa marki.

“Jak zachować świeżość na dłużej”

Zmieniające się przyzwyczajenia konsumenckie połączone z innowacjami technologicznymi pozwoliły na szersze zastosowanie opakowań plastikowych, jako że stały się one preferowaną opcją  dla produktów wymagających długiego terminu przydatności do spożycia w temperaturze pokojowej. W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na szybkie i proste przygotowywanie dań gotowych, z pomocą przychodzą opakowania z tworzyw sztucznych.

Mając na uwadze, że przygotowanie posiłków w domu ze świeżych produktów wymaga zakupienia odpowiednich składników i jest czasochłonne, nie dziwi fakt, że dania gotowe stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej pożądane. Opakowania wspierają ten trend. Dania w opakowaniach, które nadają się do przyrządzenia w kuchence mikrofalowej, stają się coraz bardziej popularne a spożywanie ich bezpośrednio z opakowań jest bardzo wygodne.

Szczególnie dla tych rozwiązań opakowania z tworzyw sztucznych mają zdecydowaną przewagę w porównaniu do szklanych i metalowych. Są odporne na stłuczenia i nie mają ostrych krawędzi, posiadają natomiast wysoki stopień elastyczności i wzornictwo przyjazne użytkownikowi, tak jak np. podzielne multipaki z kilkoma osobnymi porcjami, niską wagę oraz są idealne do kuchenki mikrofalowej.

Są to zalety nie tylko dla konsumentów, ale także dla producentów. Łatwa sterylizacja dań gotowych, precyzyjny czas gotowania oraz przedłużony termin do spożycia w temperaturze pokojowej to cechy zapewniające spójną jakość produktu. Niewielka waga i możliwość sztaplowania ułatwiają logistykę, więcej opakowań zmieści się na jednej palecie, co przekłada się na znacznie niższe koszty, jak i redukcję poziomu emisji CO2 w transporcie. Efektowne zdobienia opakowań są kluczowym czynnikiem lokowania produktu na konkurencyjnych rynkach, tak więc rozpiętość możliwości, łącznie z różnymi kształtami i kolorami oraz transparentnością opakowań pomaga marce wyróżnić się oraz zostać zapamiętanym.

Opakowania barierowe zawierają różne polimery, takie jak PP, który jest szczególnie wodoodporny, czy też EVOH, który jest bardzo odporny na przenikanie tlenu. Powstałe z nich opakowanie chroni żywność przed wilgocią i tlenem. Dodanie kolejnego komponentu może aktywnie zatrzymywać przedostawanie się tlenu i spowodować jeszcze większą odporność opakowania.

W ten sposób wymagania opakowania o indywidualnych cechach zostają spełnione, łącząc integraloność produktu z atrakcyjnością dla konsumenta. 

Kluczowe fakty:

  • Obróbka w wysokiej temperaturze
  • Przedłużony termin do spożycia
  • Wygoda dla konsumenta
  • Bezpieczeństwo produktu
  • Atrakcyjne wzornictwo

Dla wszystkich rozwiązań opakowaniowych stosowane są wysokiej jakości materiały, takie jak warstwy barierowe EVOH i unikalne rozwiązanie RPC, jakim są materiały pochłaniające tlen.


RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach