TECHNOLOGIA IML-T ZYSKUJE UZNANIE

Nowości   >  
Published Monday 25th of July 2016
Wprowadzona przez RPC Bebo Plastik pionierska technologia termoformowania z etykietowaniem w formie (IML-T) została wyróżniona w Europejskim Konkursie Termoformowanych Części w 2016 roku.

Pojemniki i pokrywki IML-T firmy zdobyły pierwszą nagrodę w kategorii „Cienkie folie – zastosowania w opakowaniach do żywności”.

Wśród licznych zalet wymienionych przez jury konkursu była duża powierzchnia na etykiety, jaką zapewnia ta technologia, włącznie z obrzeżem opakowania oraz możliwość ochrony barierowej przez zastosowanie folii wielowarstwowej, przy czym wszystkie te cechy można wykorzystać z użyciem istniejących maszyn.

W technologii IML-T etykiety z nadrukiem nakładane są na pojemnik podczas procesu termoformowania. Umożliwia to wykorzystanie w zdobieniach złożonych, wielokolorowych nadruków w maksymalnie ośmiu kolorach w celu uzyskania lepszego wykończenia i pokrycia większej powierzchni pojemnika, niż jest to możliwe przy zastosowaniu druku bezpośredniego. Zdobienie pokrywek w technologii IML-T pozwala na bardziej precyzyjnie umieszczenie etykiety niż w konwencjonalnym etykietowaniu poza formą, a pokrywki o różnej wadze mogą być produkowane na tych samych maszynach.

Technologia ta stanowi kompletne rozwiązanie do produkcji opakowań: pozwala tworzyć lekkie pojemniki na liniach o wysokiej wydajności i przy konkurencyjnym koszcie oprzyrządowania, zapewniając doskonały zwrot z inwestycji.

Europejski Konkurs Termoformowanych Części wyróżnia najlepsze osiągnięcia pod względem oryginalności, kreatywności, złożoności formy i możliwości technicznych, aby promować zaawansowane projekty i postępy w technologii termoformowania. Konkurs został stworzony w 2006 roku przez europejski dział termoformowania Towarzystwa Inżynierów Tworzyw Sztucznych, a jego tegoroczna edycja odbyła się podczas Europejskiej Konferencji Termoformowania w Sitges koło Barcelony.

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach