TECHNOLOGIA BEBO GODNA MISTRZÓW ŚWIATA

Nowości   >  
Published Monday 8th of January 2018
Technologia wytłaczania o wysokiej precyzji stosowana w RPC Bebo Plastik odegrała zasadniczą rolę w udanym stworzeniu unikatowego kompozytowego materiału stalowo-polimerowego „litecor®” przez niemieckiego giganta rynku stali thyssenkrupp.

Tworzone przez thyssenkrupp produkty stalowe są ważną częścią wielu samochodów poruszających się dziś po ulicach. Aby przyczynić się do zwiększenia efektywności paliwowej, litecor® zapewnia trzywarstwową strukturę stalowo-polimerową, która jest znacznie lżejsza niż konwencjonalna stal, a przy tym zachowuje doskonałe właściwości pod względem obróbki.

Pozwala to producentom OEM używać litecor® na istniejących maszynach przy minimum modyfikacji. Co równie ważne, litecor® oferuje oszczędność kosztów w porównaniu z bardziej tradycyjną alternatywą dla stali, jaką jest aluminium, a także lepsze właściwości fizyczne, gdyż ma wysoką sztywność giętną i małą masę na jednostkę powierzchni.

W celu spełnienia standardów jakości produkcji samochodowej warstwa polimerowa produkowana w RPC Bebo Plastik jest wytłaczana z najwyższą precyzją, aby zapewnić doskonałą jakość powierzchni i dystrybucję materiału.

litecor® zyskuje już popularność dzięki przydatności w różnych komponentach technicznych i innowacyjnych samochodach. Przykładem może być maska modelu Volkswagen VW Polo R WRC, który zwyciężył w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2013-2016.

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach