TACKI DLA FIRMY QUORN WSPIERAJĄ ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Nowości   >  
Published Thursday 20th of June 2019
Tacki od RPC Bebo grają ważną rolę, pomagając firmie Quorn Foods w szeroko nagłośnionej i bardzo udanej akcji mającej na celu eliminację ponad 297 ton czarnych opakowań plastikowych z łańcucha dostaw.

RPC Bebo produkuje serię białych, nieprzezroczystych i przystosowanych do recyklingu tacek PP do pakowania produktów Quorn, w tym niektórych z najlepiej sprzedających się artykułów, np. chłodzonej mielonki i kawałków Quorn.

Oprócz zmiany materiału przedsiębiorstwo RPC Bebo pracowało także nad dalszym zmniejszeniem wagi tacek. Umożliwiło to cenną dodatkową oszczędność materiału, zachowując przy tym trwałość, solidność i funkcjonalność, które zapewniają skuteczną ochronę produktu w całym łańcuchu dostaw oraz łatwość użytkowania konsumentom w domu.

Nowe tacki zostały zaprojektowane z wykorzystaniem stosowanego przez dział projektowy RPC Design narzędzia do klasyfikacji opakowań pod względem dostosowania do gospodarki o obiegu zamkniętym. Klasyfikator ten pomógł ocenić charakterystykę ekologiczną tacek. Dzięki różnym modyfikacjom tacki uzyskały teraz ocenę B w przeciwieństwie do poprzedniej wersji z czarnego plastiku z oceną F.

Firma Quorn informuje, że nowe opakowanie zostało niezwykle dobrze przyjęte przez jej klientów.

„Quorn znajduje się w czołówce rynku pod względem urozmaicenia współczesnej diety, a dla naszych klientów obok walorów zdrowotnych równie duże znaczenie ma dobro środowiska i naszej planety” – powiedział rzecznik firmy Quorn.

„Bardzo cieszy nas to, że te nowe tacki pomogły nam dokonać tak pozytywnej zmiany w kierunku lepszego profilu ekologicznego naszych produktów”.

Quorn Foods jest światowym liderem rynku zdrowego białka produkowanego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Firma z siedzibą w Stokesley w brytyjskim hrabstwie North Yorkshire oferuje szeroki asortyment pysznych produktów, które trafiają w gusta szybko rosnącej grupy ludzi starających się ograniczyć spożycie mięsa.

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach