RPC PODPISUJE PAKT

Nowości   >  
Published Thursday 23rd of May 2019
Grupa RPC została członkiem UK Plastics Pact w Wielkiej Brytanii, wspólnej inicjatywy założonej przez WRAP (The Waste and Resources Action Programme) w celu stworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych.

Program Pact skupia cały łańcuch wartości w branży opakowań z tworzyw sztucznych, dążąc do realizacji wspólnej wizji opartej na ambitnym zestawie celów, które mają zredukować ilość niepotrzebnych opakowań plastikowych i zbudować silniejszy system recyklingowy, aby opakowania plastikowe mogły być skutecznie poddawane recyklingowi i służyć do tworzenia nowych produktów i opakowań.

Najpilniejszym zadaniem jest określenie priorytetowych projektów, które zapewnią największe efekty w krótkiej i długiej perspektywie. Obejmuje to pokonanie barier utrudniających zwiększenie ilości materiału pochodzącego z recyklingu w nowych opakowaniach, tworzenie opakowań wielokrotnego użytku oraz współpracę z partnerami w celu rozwiązania kwestii czarnego plastiku, którego nie można poddać recyklingowi.

UK Plastics Pact jest pierwszym w światowej sieci takich paktów, której powstanie umożliwiła zorganizowana przez Fundację Ellen MacArthur inicjatywa „Nowa Gospodarka Tworzyw Sztucznych”. „Z przyjemnością wspieramy ten ważny program” – powiedział David Baker, dyrektor Grupy RPC ds. branżowych.

„Skoordynowane wysiłki są idealnym sposobem, aby osiągnąć prawdziwe korzyści pod względem ochrony środowiska i wprowadzić zmiany, rozwiązując problem plastikowych odpadów, a jednocześnie dbając o to, aby materiał ten mógł nadal pełnić wiele ważnych zadań, takich jak redukcja emisji dwutlenku węgla i skuteczna ochrona żywności”.

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach