PROEKOLOGICZNE ULEPSZENIA W ZAKŁADZIE

Nowości   >  
Published Thursday 14th of June 2018
Proekologiczne ulepszenia w jednym z zakładów Grupy RPC podkreślają dążenie firmy do ograniczenia śladu węglowego jej jednostek produkcyjnych. Dwuletni projekt optymalizacji energetycznej podjęty w RPC Bebo Bouxwiller pozwolił zakładowi zmniejszyć jego wpływ na środowisko przez znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej i wody.

Zakład zdołał zmniejszyć zużycie wody o 25.000 m3 oraz prądu o 830.000 kWh rocznie. Wyniki te osiągnięto, zastępując wieże chłodnicze układami chłodniczymi o obiegu zamkniętym z wymiennikami ciepła, wymieniając oświetlenie w magazynach i obszarach produkcyjnych na energooszczędne lampy LED oraz instalując nowe systemy kontroli energii i energooszczędne sprężarki, podnoszące efektywność sprężanego powietrza.

„Zmiany wprowadzone przez nas w ramach planu ciągłych usprawnień są dobre dla planety i dla naszego bezpośredniego otoczenia” – powiedział Nicholas Dal Degan, dyrektor generalny RPC Bebo Bouxwiller. „Przekładając suche liczby na bardziej zrozumiały język, można powiedzieć, że oszczędzamy teraz rocznie energię odpowiadającą ilości zużywanej przez 120 Francuzów oraz wodę w ilości odpowiadającej konsumpcji przez osadę zamieszkałą przez 300 osób”.

Dodatkową korzyścią płynącą z tych inicjatyw jest to, że fabryka zapewnia teraz większy komfort pracy. Jest tak dzięki obiegowi schłodzonej wody latem i odzyskiwaniu ciepła emitowanego przez sprężarki zimą, co pozwala wymiennikom ciepła kontrolować temperaturę powietrza w obszarze produkcyjnym. Oprócz tego wdrożenie nowoczesnego sprzętu doprowadziło do redukcji emisji hałasu.

Michael Stegeman, dyrektor naczelny RPC Bebo, powiedział: „Pragnę pogratulować RPC Bebo Bouxwiller znakomitej optymalizacji energetycznej wprowadzonej w zakładzie.

Te ulepszenia doskonale uzupełniają mały ślad węglowy produkowanych przez nas wyrobów plastikowych, a razem podkreślają one nasze ciągłe starania, aby dostarczać naszym klientom opakowania nieszkodzące środowisku. Dotyczy to także obniżania wagi produktów, aby zawierały mniej tworzyw sztucznych, oraz wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu, przy czym obie te metody stosowane są bez uszczerbku dla funkcjonalności produktów”.

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach