PODWÓJNY SUKCES POJEMNIKA

Nowości   >  
Published Tuesday 27th of March 2018
Dwa warianty specjalnie zaprojektowanego pojemnika RPC Superfos, jeden z pokrywką od RPC Bebo, są używane do pakowania nowego, łatwego do smarowania masła największego niemieckiego producenta nabiału Müller Group. Za stworzenie projektu i przygotowanie prototypów tych wygodnych i atrakcyjnych pojemników odpowiada Centrum Innowacji RPC Superfos w Danii.

Jedna wersja masła, produkowana dla marki firmy Müller z wyższej półki – Weihenstephan, pakowana jest w formowane wtryskowo pojemniki z pokrywką, a druga, produkt marki prywatnej sprzedawany w dużych supermarketach w Niemczech, łączy formowane wtryskowo pojemniki z termoformowaną pokrywką od RPC Bebo z nowoczesnymi zdobieniami tworzonymi za pomocą opatentowanej przez ten pion technologii drukowania przed termoformowaniem o nazwie Bebo Print.

Oba opakowania łączą łatwość użycia z pięknym kształtem o delikatnych, płynnych liniach i harmonijnym zestawieniem żywych kolorów, które odzwierciedlają pyszny smak i doskonałą smarowność zawartego w pojemniku masła, nawet kiedy jest zimne. Formowana wtryskowo pokrywka jest wyposażona w klapkę, która zapewnia łatwe i niezawodne otwieranie i zamykanie, a podczas zamykania wydaje charakterystyczne kliknięcie.

RPC Superfos i RPC Bebo dopracowały pierwotny projekt stworzony dla Müller Group przez zewnętrzne biuro projektowe i doprowadziły go do technicznie wykonalnej postaci. Starszy specjalista ds. rozwoju opakowań w Müller, Martin Kunst, jest ogromnie zadowolony z obsługi zapewnionej przez oba piony i ich możliwości:

„Centrum Innowacji RPC Superfos to niezwykle zaawansowany i bardzo inspirujący ośrodek. To zupełnie wyjątkowe mieć dostęp do potencjału tego kalibru. Przetestowaliśmy kilka wersji naszego opakowania i możliwość wyprodukowania niewielkiej liczby opakowań okazała się naprawdę cenna i przydatna, gdyż pozwoliło nam to dojść do idealnego rozwiązania.                                                                                                                              

Współpraca z RPC nad oboma projektami była czystą przyjemnością. Komunikacja przebiegała płynnie, a zarządzanie projektem odbywało się bezproblemowo” – mówił dalej Martin Kunst. „Przez cały czas wszyscy członkowie zespołu znali wszystkie etapy projektu tworzenia opakowania. Cała obsługa projektu skupiona była w jednym punkcie, mimo że nad jednym z rozwiązań pracowało dwóch dostawców”.

Łatwe do smarowania masło zyskało już popularność wśród niemieckich konsumentów, a Müller Group rozważa teraz wprowadzenie swojego nowego produktu na kilka rynków eksportowych.

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach