NOWY FORMAT OPAKOWANIA OTWIERA NOWE MOŻLIWOŚCI

Nowości   >  
Published Sunday 30th of June 2019
Przejście czołowej amerykańskiej marki żywności ekologicznej dla niemowląt z opakowań szklanych na plastikowe ułatwiły zdolności techniczne i produkcyjne Grupy RPC.

Zastosowanie formowanych na specjalne zamówienie pojemników wielowarstwowych z PP o pojemności 113 ml i 128 ml na nowo zainstalowanej linii pakującej do konfekcjonowania żywności dla niemowląt Yummy Organics firmy Initiative Foods pozwoli firmie rozwijać rosnący rynek e-handlu dla swoich produktów. Co równie ważne, nienaruszalność i odporność opakowania na pękanie zapewniają istotne korzyści pod względem bezpieczeństwa dla konsumenta, a technologia bariery wielowarstwowej zachowuje świeżość i jakość produktu przez długi okres przechowywania. Możliwość ustawiania pojemników jednego na drugim podczas przechowywania i transportu także oferuje ważne korzyści logistyczne.

Opakowania są termoformowane z PP/EVOH/PP, są odpowiednie do sterylizacji retortowej i mogą być napełniane na gorąco, co wydłuża okres przechowywania produktów niechłodzonych. Pojemniki są produkowane w RPC Bebo Plastik, a pokrywki w RPC Bebo Bouxwiller. Koordynacją projektu zajmował się zespół firmy RPC Bramlage Morgantown w Stanach Zjednoczonych, dostarczającej produkty amerykańskiemu dystrybutorowi TricorBraun, z którym firma ma już silne relacje handlowe.

Transakcja ta pokazuje, że współpracę między pionami i zdolności różnych zakładów Grupy RPC można wykorzystać do tworzenia niestandardowych rozwiązań opakowaniowych odpowiednio do indywidualnych wymagań klientów. Przechodzenie ze szkła na tworzywa sztuczne na kluczowych rynkach, takich jak żywność dla niemowląt, staje się bardziej powszechne zarówno w celu wykorzystania możliwości związanych z handlem internetowym, jak i zapewnienia konsumentom większej wygody i bezpieczeństwa.

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach