KRÓTKO I ZWIĘŹLE

Nowości   >  
Published Thursday 2nd of May 2019
Z uwagi na bardzo negatywny wizerunek opakowań plastikowych przedstawiany w mediach konsumenckich – z czego duża część to informacje niedokładne lub nieprawdziwe – Grupa RPC przygotowała serię krótkich fi lmów wideo, które mają stanowićzwięzłą i wyważoną odpowiedź na niektóre z często stawianych pytań w tej kwestii.

Tematy poruszone w czterech 60-sekundowych fi lmach to wezwanie do całkowitego zakazu używania plastiku, wyjaśnienie procesu recyklingu tworzyw sztucznych, problem zaśmiecania oceanów, powody stosowania plastiku w opakowaniach do żywności oraz zrozumienie roli biodegradowalnych tworzyw sztucznych.

„Chcemy przedstawić widzom krótkie i logiczne argumenty i wyjaśnienia dotyczące roli tworzyw sztucznych w opakowaniach, w tym ich zalet oraz możliwości rozwiązania problemów związanych z odpadami” – wyjaśniła dyrektor Grupy RPC ds. ochrony środowiska, Katherine Fleet.

„Mamy nadzieję, że klienci, konsumenci i wszystkie zainteresowane strony uznają te fi lmy za przydatne źródło informacji, które da im jaśniejszy obraz tego, jak możemy nadal korzystać z licznych zalet tworzyw sztucznych, ograniczając jednocześnie ich wpływ na środowisko”.

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach