KOMPOSTOWALNA KAPSUŁKA ZACHOWUJE JAKOŚĆ KAWY

Nowości   >  
Published Thursday 9th of February 2017
Rośnie popularność urządzeń serwujących pojedyncze porcje napojów, a temu towarzyszy rosnące zapotrzebowanie na kapsułki w opakowaniu, które nie szkodziłoby środowisku.

Przedsiębiorstwo RPC Bebo stworzyło teraz innowacyjny materiał na kapsułki do kawy, który można poddawać przemysłowemu kompostowaniu, a który jednocześnie zapewnia długotrwałą ochronę zawartości i jest w stanie wytrzymać działanie wysokiego ciśnienia w ekspresach do kawy.

Opracowany przez Bebo nowy materiał B2nature™ wykorzystuje specjalną folię wielowarstwową zawierającą skuteczną barierę tlenową. Taki materiał zapewnia długi okres trwałości produktu w warunkach niechłodzonych oraz zachowuje aromat i jakość kawy w kapsułce. Po 12 tygodniach kompostowania przemysłowego pozostaje tylko niewielka ilość materiału kapsułki dzięki efektywnemu rozkładowi, wspomaganemu dodatkowo przez kawę, która wzbogaca kompost o cenne składniki odżywcze i poprawia właściwości gleby. W rezultacie materiał ten może być certyfikowany jako odpowiedni do kompostowania przemysłowego na podstawie głównych norm europejskich i amerykańskich.

Co równie ważne, kompostowalna kapsułka zachowuje wytrzymałość i trwałość porównywalne z kapsułkami wytwarzanymi z konwencjonalnych materiałów do kapsułek, zapewniając efektywne napełnianie i zamykanie oraz niezawodne działanie w ekspresach ciśnieniowych do kawy.

„B2nature™ daje konsumentom wygodę w postaci niewielkich opakowań porcjowanych, a jednocześnie zapewnia ekologiczny sposób utylizacji odpadów” – wyjaśnił Matthias Michaelis, menedżer jednostki biznesowej RPC Bebo ds. termoformowanych opakowań barierowych.

 „Ważne jest także to, że materiał ten oferuje też wysoki poziom ochrony, dzięki czemu kawa utrzymuje świeżość, zapach i jakość.”

Back to news articles

 

RPC Matters

Obejrzyj najnowsze wydanie naszej gazetki


Pobierz

Przyjazne dla środowiska

Zobacz nasze podejście do ochrony środowiska

Ochrona Środowiska

Kontakt

Skontaktuj się z nami


Formularz kontaktowy
Zapisz się do naszej listy mailingowej i dowiedz się
pierwszy o najnowszych trendach, inowacjach oraz wydarzeniach